FK Jinočany » Aktuality

Shrnutí zápasu s TJ Sedlec-Prčice

05.10.2023 | Aktuálně

V neděli jsme si udělali výlet do, pro nás dalekých, Prčic.

Utkání bylo od samého začátku poměrně hodně soubojové a příliš fotbalové krásy nenabízelo. V úvodním dějství byli více na balónu domácí, již hrozili zejména po standardních situacích, kterých v úvodních pětačtyřiceti zahrávali opravdu mnoho. Blízko ke gólu byl dvakrát stoper domácích Ondřej Rataj, jeho zakončení se ale v obou případech nevešlo mezi tři tyče Karpíškovy svatyně. Prosadit se mohl také domácí Michal Davídek, který se po pár minutách hry dostal do slibné příležitosti. Šanci ale nevyřešil dobře a nebylo z toho nakonec ani zakončení. My jsme se soustředili především na bránění, ke konci prvního poločasu jsme se ale také dostali do dvou slibných příležitostí. Obě měl na svědomí útočník Kuba Sedláček, který nejprve po centru z levé strany netrefil balón ideálně a podruhé opět po vzdušné nabídce tentokrát z pravé strany orazítkoval hlavou břevno domácí branky. První půle tedy gól nenabídla, a hráči tak odcházeli do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Do druhé půle jsme vstoupili výborně, jelikož jsme se ve 48. minutě radovali z vedení. Po dlouhém balónu za obranu a sklepnutí na vápno se přízemní střelou, která byla ještě tečována, prosadil Marek Pospíšil. Domácí začali postupem času přebírat iniciativu, svého soupeře přehrávali, ze své převahy však vytěžili pouze jednu vyrovnávací branku. O tu se v 78. minutě postaral po přihrávce za obranu kapitán Marian Prchlík. Další zakončení, a že jich nebylo málo, už domácí v gól přetavit nedokázali, a oba celky se tak po devadesáti minutách rozešly smírně.